Bielizna damska
Bielizna damska

Bielizna kobieca ewoluuje w ciekawych kierunkach

Bielizna kobieca to temat rzeka, ponieważ wszyscy, niezależnie od płci, lubimy podziwiać kobiecą formę, a najwięcej jej dostajemy w chwili, kiedy jest osłonięta tylko przez bieliznę damską. Trzeba jednak mieć na uwadze, że bielizna kobieca to bardzo dużo różnych szczegółowych zastosowań i przeróżne punkty widzenia. Część osób patrzy na nią tylko jak na element garderoby, niczym na skarpetki, część wymaga od niej specjalnych zdolności, jak na przykład przy większym wysiłku lub w czasie biegania, a jeszcze inne osoby widzą bieliznę kobiecą przede wszystkim w kontekście erotycznym. Tak różne zadania, z których większość bielizny kobiecej musi się wywiązywać praktycznie równocześnie, powoduje powstawanie bardzo ciekawych trendów w zakresie tworzenia nowej bielizny kobiecej.

Podkradanie pomysłów mężczyznom

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o bokserkach, które na dużą skalę zostały zaadaptowane na potrzeby kobiet dopiero całkiem niedawno. W tym momencie jest to drugi pod względem dynamiki rozwoju sektor bielizny kobiecej. Cały czas trwają poszukiwania najlepszych form dla bokserek i można zaobserwować ich delikatną ewolucję w kierunku fig, a nawet stringów, co wydawać by się mogło niespecjalnie logiczne, mając na uwadze fakt, że bokserki powinny być teoretycznie zaprzeczeniem innych rodzajów bielizny kobiecej. Okazuje się jednak, co zresztą dało się przewidzieć, że kobiety nie potrzebują tyle przestrzeni w bokserkach i można spokojnie zaproponować im rozwiązania bardziej obcisłe, co jest dla nich też zazwyczaj wygodniejsze oraz lepiej się prezentuje.

Mniej i jeszcze mniej

Od bokserek zdecydowanie szybciej ewoluują tylko stringi. W każdym sezonie pojawia się praktycznie jakaś zupełnie nowa opcja, oznaczona nową literką lub posiadająca zupełnie inną nazwę. Ta klęska urodzaju sprawia, że żadne nowe trendy jakoś specjalnie długo się nie utrzymują, ale można zgadywać, że jesteśmy właśnie na progu jakiegoś wielkiego przełomu. Co ciekawe, w ostatnich kilku latach cofamy się trochę z drogi, jaka była ostatnio obrana. Nie ma już bowiem takiego parcia na drastyczne zmniejszanie bielizny kobiecej, przez co i stringi są dzisiaj trochę większe i luźniej dopasowane. Na pewno warto to doceniać, ale taki trend pewnie za długo się nie utrzyma.

Brafitterka (Author)