Bielizna damska
Bielizna damska

BIELIZNA NA SPORTOWO

Bielizna damska to nie tylko kuszące szorty, wyszukane figi bądź koronkowe body, to przede wszystkim odpowiednio dopasowana garderoba, dostosowana zwłaszcza do naszego trybu życia, codziennej aktywności. Trudno wyobrazić sobie kobietę uprawiającą fitness, ćwiczącą w koronkowych szortach. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta, mianowicie bielizna dla aktywnych powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Sportowa bielizna damska powinna przylegać do ciała, a jednocześnie nie krępować ruchów, by można było skupić się na uprawianiu ćwiczeń. Warto wybierać tę wykonaną z materiałów syntetycznych odprowadzających wilgoć na zewnątrz, co umożliwi wentylację ciała. Dodatkowym atutem będzie powłoka antybakteryjna, która sprawi, że zadbamy jednocześnie o higienę i unikniemy powstawania przykrego zapachu. Dodatkowym atutem jest brak szwów, które potrafią nieestetycznie odznaczać się na ciele. Bielizna sportowa pozostaje na swoim miejscu i stabilizuje osłaniające części ciała, by nie narażać ich na otarcia.

Elementem bielizny damskiej, na który warto szczególnie zwrócić uwagę jest biustonosz sportowy. Powinien być nieco bardziej dopasowany niż stanik, w którym chodzimy codziennie. Jego najważniejsza funkcja polega na unieruchomieniu piersi, tak by pozostały na swoim miejscu. Wskazane jest, by przy zakupie nie kierować się tylko tym, co aktualnie modne, ale podejść do sprawy profesjonalnie, czyli najpierw się zmierzyć, by określić właściwy rozmiar. Niestety bardzo rzadko mamy możliwość, aby skorzystać z usług brafitterki w sklepie oferującym sportową bieliznę, a w sklepie z elegancką bielizną rzadko dostaniemy tę sportową.

Brafitterka (Author)