Szlafrok damski seksowny
Bielizna damska

Szlafrok damski istotnym elementem garderoby nowoczesnej kobiety

Jeszcze do niedawna wiele kobiet nie przykładało wielkiej wagi do wyboru pewnych typów odzieży. Najistotniejsze było w ich mniemaniu ubranie codzienne (w którym widzi je najwięcej osób), a także niektóre typy bielizny (dzięki którym czuły się kobieco i seksownie). Szlafroki przez długi czas nie wpisywały się do jednej z tych dwóch kategorii, przez co traktowane były nieco po macoszemu. Dziś jednak są znacznie bardziej doceniane, a większość kobiet nie wyobraża sobie bez nich życia. Nie ma bowiem nic gorszego niż wyjście z gorącej wanny lub ciepłego łóżka i doświadczenie nagłego uderzenia chłodu płynącego z innego pomieszczenia.

 

Szlafrok idealnie dopasowany do naszych potrzeb

Wraz z upowszechnieniem się szlafroków jako naturalnej części bieliźnianej garderoby, wzmocniły się także preferencje ich właścicielek. Szlafrok damski nie może już być „jakikolwiek” – powinien on posiadać konkretne właściwości, a także w odpowiednim stopniu zaspokajać zmysły estetyczne. Nie jest ważne, iż oglądać go będzie co najwyżej kilka osób – musi on w każdej sytuacji prezentować się doskonale.

 

Seksownie czy bardziej powściągliwie?

Każda kobieta pragnie czuć się kobieco i seksownie, zwłaszcza w towarzystwie partnera. Oprócz odpowiednio dobranego kompletu bielizny, w osiągnięciu tego celu może pomóc także właściwy szlafrok. W polskich sklepach nietrudno znaleźć modele o interesujących fasonach, wyposażone na dodatek w elementy koronkowe czy przezroczyste.

 

Należy jednak pamiętać, iż powyższe cechy nie zawsze idą w parze z funkcjonalnością. Seksowny szlafrok damski nie zawsze będzie tak ciepły i przyjemny w dotyku, jak jego mocno zabudowany, wełniany odpowiednik.

 

O rodzajach kołnierzy

Częścią szlafroka damskiego, na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest kołnierz. Spotykamy bowiem kilka ich typów, z czego każdy oferuje pewne unikalne właściwości. Najbardziej powszechny jest kołnierz standardowy, przypominający wyglądem klapy męskiej marynarki. Nieco mniej popularny design szlafroka nie przewiduje jakiegokolwiek kołnierza, upodobniając jego wygląd do szat dalekowschodnich, takich jak kimono.

 

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zaś kaptur. Nie prezentuje się co prawda zbyt okazale, jednak skutecznie pomaga wysuszyć włosy po kąpieli. Nie pozostaje to bez znaczenia zwłaszcza w zimniejszych miesiącach roku, gdy niższe temperatury nie sprzyjają naturalnemu schnięciu włosów.

 

Jako pomysł na prezent elegancki szlafrok

Szlafrok damski może stanowić doskonały pomysł na prezent – szczególnie w sytuacji, gdy pragniemy kupić podarunek w ostatniej chwili, bez możliwości wcześniejszego przygotowania czegoś bardziej wymyślnego.

 

Dlaczego warto zakupić akurat szlafrok, a nie sukienkę czy spodnie? Otóż ogromną zaletą takiego rozwiązania jest duży margines błędu w kwestii doboru rozmiaru. Nie ryzykujemy zatem, że kupiony ciuch zostanie szybko rzucony w kąt szafy lub sprzedany na internetowej aukcji.

 

Jeśli zależy nam, aby prezent był elegancki, należy sięgnąć po szlafrok damski wykonany z jedwabiu – trudno znaleźć osobę, która byłaby z takiego podarunku niezadowolona.

Brafitterka (Author)